Wyszukiwanie zaawansowane

Poprzednie zdjęcie:
Solaris Tramino S105P. MPK Poznań #515  
 Następne zdjęcie:
Uroczysta prezentacja Tramino

Solaris Tramino. Braunschweiger Verkehrs (Niemcy)

Solaris Tramino. Braunschweiger Verkehrs (Niemcy)

      

Solaris Tramino. Braunschweiger Verkehrs (Niemcy)
Opis: Firma Solaris wygrała kolejny kontrakt na dostawę tramwajów do Niemiec. Tym razem polski producent dostarczy 15 niskopodłogowych tramwajów marki Tramino miejskiemu przewoźnikowi z Brunszwiku.

Tramwaje dla Braunschweiger Verkehrs-AG będą jednokierunkowe, w 100% niskopodłogowe i będą składać się z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażone będą w wózki przystosowane do wyjątkowego - wyróżniającego pod tym względem transport szynowy Brunszwiku - rozstawu toru o szerokości 1100 mm (jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie). W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybkie wsiadanie i wysiadanie zapewni 6 dwuskrzydłowych par drzwi.

Wartość kontraktu podpisanego z niemieckim przewoźnikiem wynosi 33 mln euro, wliczając w to pakiet serwisowy oraz pakiet części zamiennych. Dostawa pierwszego pojazdu nastąpi w maju 2014 roku, a ostatni z 15 Tramino przyjedzie do Brunszwiku w grudniu 2014 roku. Braunschweiger Verkehrs-AG może również skorzystać z opcji rozszerzenia zamówienia o kolejne trzy Tramino.

- Zamawiając Solarisa Tramino nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, otrzymuje nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko przekonają się do komfortu podróżowania, który oferują tramwaje marki Solaris - mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Georg Hohmann, Prezes Zarządu Braunschweiger Verkehrs-AG dodaje: Solaris przebił swoją ofertą innych europejskich producentów ubiegających się o zamówienie. Jestem przekonany, że jako firma rodzinna wraz ze swoją filozofią działania oraz stylem zarządzania pasuje do nas wręcz idealnie.

Solaris Tramino został zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku. W maju tego roku zakończono realizację pierwszego kontraktu obejmującego dostawę 45 niskopodłogowych Tramino do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Z kolei w połowie 2013 roku pięć Tramino zawita do Jeny. Będą to pierwsze polskie tramwaje na rynku niemieckim.

Foto i źródło: Solaris Bus & Coach
Słowa kluczowe:  
Data dodania do galerii: 14.06.2012 11:52
Plik dodany przez: archiwum
Rozmiar pliku: 208.4 KB
Ilość wyświetleń/pobrań: 2356/0
Ocena: 5.00 (1 głosów)

Autor: Komentarz:
Nie ma komentarzy dla tego zdjęciaPoprzednie zdjęcie:
Solaris Tramino S105P. MPK Poznań #515  
 Następne zdjęcie:
Uroczysta prezentacja Tramino

 

 

Klub miłoœników Solarisa - www.solaris-club.com

Wykorzystywanie zdjęć bez zgody autorów jest zabronione.
Powered by 4images   Copyright © 2002 4homepages.de
Template © 2005 Bali Web Design & dk